Zwycięstwo na inaugurację

GKS Stawiguda – LKS Wel Lidzbark 1 : 2.

W sobotę 28.03.2015) na V Ligowe boiska powrócili w rundzie rewanżowej piłkarze, drużyna LKS Wel Lidzbark udała się na swój mecz do Stawigudy, miejscowy GKS to wicelider rozgrywek, to bardzo silna drużyna, Nasi piłkarze wyszli na boisko bardzo skoncentrowani i od pierwszych minut grali bardzo dobrze i ambitnie, welowcy zdominowali środek boiska nieźle funkcjonowały skrzydła, pewnie grała nasza obrona, efektem takiej gry było zdobycie bramki, w 15 minucie meczu akcję Patryka Szrajdera wykończył Damian Kalisz, po tym okresie dominacji mecz zaczyna się wyrównywać lecz w dalszym ciągu gospodarze nie potrafią stworzyć sobie choćby cienia sytuacji na oddanie strzału, mimo tego w 30 minucie Wel traci bramkę, dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry, zawodnik gospodarzy Łukasz Gorgol uderza piłkę głową w samo okienko bramki nie dając szans naszemu bramkarzowi, w tym meczu naszej bramki strzegł Robert Grabowski, był to debiut tego utalentowanego juniora w oficjalnym meczu seniorskiej drużyny LKS Wel Lidzbark. Po zdobyciu bramki gospodarze chcieli pójść za ciosem, dużo nie brakowało a zostaliby za to bardzo skarceni, dwukrotnie Patryk Godziszewski był bliski zmiany rezultatu, jeden strzał w samo okienko końcami palców przy pomocy poprzeczki wybronił bramkarz gospodarzy, z chwilę „Patol” popisał się znowu pięknym uderzeniem tym razem piłka wylądowała na słupku bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie (1:1).

Drugą połowę zaczynamy z dwoma zmianami: debiutant Adriana Falkowskiego zmienia Piotr Figurski, a Bartka Urbańskiego Jakub Strungowski. Druga połowa to bardziej wyrównana gra, przeciwko sobie grały dwa różne style, Wel starał się grać piłką, co przy stanie murawy na tym boiska było bardzo trudne, drużyna gospodarzy preferowała grę długą piłka na wysuniętego napastnika i skrzydłowych. W tej części spotkania ponownie wielkiego pecha miał „Patol” jego piękny strzał z ponad 20 metrów, przy którym bramkarz odprowadzał piłkę wzrokiem wylądował na poprzeczce. Zwycięska bramka dla naszej drużyny pada w 80 minucie spotkania, bramkę efektownym ekwilibrystycznym lobem zdobył Paweł Wiśniewski wykorzystując strącenie piłki przez Krzysztofa Pieckowskiego. W tej samej minucie następuje kolejna zmiana za zmęczonego Patryka Godziszewskiego, który rozegrał dobre spotkanie wchodzi Sebastian Kochański, Ostatnią zmianę Trener przeprowadza w 87 minucie za Patryka Szrajdera na placu pojawia się Filip Pawelski. Bardzo cieszy zwycięstwo w tak trudnym meczu i na trudnym terenie, cieszy fakt debiutu dwójki nowych zawodników Adriana Falkowskiego i Roberta Grabowskiego, bardzo cieszy powrót po kontuzji i operacji kolana, kluczowego zawodnika środka pola w naszej drużynie Rafała Puczyńskiego.

LKS Wel Lidzbark wystąpił w składzie: Robert Grabowski; Adrian Falkowski (46’ Piotr Figurski); Sławomir Łożyński; Krzysztof Pieckowski; Dominik Strungowski (K); Patryk Szrajder (87’ Filip Pawelski); Rafał Puczyński; Paweł Wiśniewski; Bartosz Urbański (46’ Jakub Strungowski); Patryk Godziszewski (80’ Sebastian Kochański); Damian Kalisz.

Do dyspozycji trenera na ławce pozostali jeszcze: Adrian Gajewski; Marcin Marchelek; Mateusz Dobucki.