Wel Lidzbark Gospodarze

Przemek Chojnowski

Utworzono:

16.07.2017

Za nami pierwszy mecz z czterech przedsezonowych. Naszym przeciwnikiem był dużo wyżej notowany rywal, a mianowicie Wkra Żuromin. Wkra to silny zespół, ale nasi zawodnicy nie przestraszyli się i godnie stawiali opór. Mecz rozpoczął się od spokojnej gry z obydwu stron. Żadna z drużyn nie chciała narzucać zawrotnego tempa przede wszystkim ze względu na bardzo wysoką temperaturę. Po pierwszym kwadransie drużyna Wkry zaczęła naciskać. Najczęściej posyłali długie piłki do prawego skrzydła i dość często zagrażali naszej bramce, jednak Mateusz Dobucki kilkukrotnie uratował nas przed stratą bramki. Niestety w 16 minucie rywali zdobyli pierwszą bramkę. Napastnik gości wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i pewnie go pokonał. Jednak nasi zawodnicy nie pozwolili zbyt długo cieszyć się rywalom. W 19 minucie po zagraniu ręką sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Janusz Godziszewski i pewnie pokonał bramkarza rywali. Jeszcze w pierwszej połowie mogliśmy objąć prowadzenie. Kacper Wiśniewski idealnie urwał się obrońcy i znalazł się w sytuacji 1 na 1, ale bramkarz gości, a zarazem nasz trener bramkarzy Marek Koczot był górą w tym pojedynku.W pierwszej połowie to Wkra stwarzała więcej groznych sytuacji, ale nasz zespół również kilkukrotnie zagroził bramce rywali. Do przerwy był wynik 1 : 1. Po przerwie zespół z Żuromina wyszedł mocno zmotywowany i już w 49 minucie wyszli na prowadzenie. Napastnicy rywali próbowali kilkukrotnie wepchnąć piłkę do bramki, ale Mateusz Dobucki dwa razy zdołał obronić strzał. Jednak trzecia dobitka znalazła drogę do bramki. Niestety w tej sytuacji dość biernie zachowała się nasza obrona, gdyż nie potrafiliśmy wybić piłki z pola karnego. Po tej bramce emocje nieco opadły. Zawodnicy powoli opadali z sił a tempo meczu zaczęło spadać. Ale to normalne przy takiej temperaturze powietrza. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2 : 1 dla drużyny Wkry. Po tym meczu ciężko jeszcze wyciągać jakieś wnioski. Nasz zespół miał dość okrojony skład, ponieważ mieliśmy tylko czterech zawodników rezerwowych, ale i zespół Wkry nie przyjechał najmocniejszym składem. Jednak zawodnikom należą się brawa za walkę i oby kolejne sparingi były jeszcze lepsze. Brawa oczywiście należą się też kibicom, którzy mimo takiej pogody zamiast plaży wybrali stadion i dość licznie przyszli kibicować naszym zawodnikom.